אודות

איך הכל התחיל?

בהריון הרביעי, כששוב מצאתי את עצמי מבלה את רובו בבית חולים, בלי יכולת לקום מהמיטה, הבנתי שזה לא תכל'ס. שהריון ולידה אמורים להיות חוויה מרגשת ומחברת ומדהימה ולא מלאים סבל וקושי, ושאם הקב"ה ברא את גוף האישה כך שהיא תוכל ללדת, אין שום סיבה בעולם שזה לא יקרה בדיוק כמו שהקב"ה תכנן.
אחרי שההריון והלידה הסתיימו בשלום, יצאתי למסע שאני בהחלט יכולה להגדיר מסע של פעם בחיים, מסע למציאת הנוסחה להריון ולידה מושלמים, קלים ובריאים. וכמו שהיה לי ברור שיקרה- מצאתי אותה! וממנה פיתחתי שיטה מקצועית, יסודית ובטוחה שמסייעת לכל אישה ללדת בדיוק כמו שהקב"ה תכנן. אני לא מספרת את זה כדי להתפאר! אני עושה הכל מסיבה אחת – כי אני מאמינה באמת שלכל אישה בעולם מגיע להרות וללדת בקלות, בשמחה ובבריאות.  ואם הדרך לעשות את זה נמצאת אצלי, התפקיד שלי הוא להפיץ אותה בכל מקום אפשרי, כדי להגיע לכל הנשים שזקוקות לה.
משהו אישי קטן
אחרי 5 שנים של למידה, הייתי שוב בדרך להפוך לאם. הפעם לא הייתי זקוקה לשמירה וחוויתי הריון בריא, נעים וכיפי ולידה מהירה וקלה. זה לא נגמר שם כי גם בפעם הבאה הסיפור חזר על עצמו, כך שכלקוחה של השיטה שלי, אני יכולה להעיד שבשבילי היא עבדה בצורה מדהימה!

נעים מאד,
אני אסתר טבעון

המייסדת של "ילוד" – בית ספר לאקספרט דולות בפיקוח פרופסור חיים יפה-  ומפתחת השיטה שהופכת כל הריון לקל ובריא וכל לידה לטבעית ומהירה.

אחרי ההיריון ה4 והלא קל שלי, החלטתי שאני חייבת ללמוד כדי להבין מול מה אני עומדת.
כדי לזהות את הקשיים ואת הבעיות איתן מתמודדות נשים במהלך הריון ולידה, כי אם לא אבין את הקושי, לא אוכל לספק לו פתרון.

כבר יותר מ20 שנה שאני לומדת, ומלמדת, ומלווה אלפי נשים בזמן ההריון ובלידה – החל בטיפולים במהלך ההריון עצמו כדי לסייע לעובר להתמקם נכון ולהפסיק צירים מוקדמים או דימומים, וכלה בלידה עצמה – לזהות היכן היא נתקעת ולמה, ולקדם אותה בלי להזדקק להתערבויות חיצוניות.

התחלתי כדולה שמלווה בעצמי כל אישה, אבל כשהביקוש גבר ואני לא הצלחתי להוסיף לעצמי שעות ביממה, פתחתי קורסים לנשים לפני לידות חוזרות במטרה לספק להן, ולו מעט, מהכלים והידע שלי, כדי שהן תוכלנה להגיע ללידה מוכנות, להבין את התהליך, להיות בשליטה מלאה על החוויה ולעזור לעצמן לקדם את הלידה ולמנוע סיבוכים.
בשלב מסויים הבנתי שגם זה לא מספיק ובהחלט יש צורך בליוויים צמודים של דולה מקצועית שמכירה את השיטה לפני ולפנים – שירות שאני כבר לא יכולתי לספק.

ואז הגיע ההחלטה , לפתוח את בית הספר ילוד. בית הספר המקצועי לאקספרט דולות – דולות שיודעות לפענח ולחבר מידע ולפתור בעיות ומסוגלות לספק מענה מקצועי, רגיש וחכם לכל בעיה או אתגר שנשים חוות במהלך ההריון או הלידה.

יש לי עוד מקומות חדשים ומרגשים להגיע אליהם!

אין דבר שמשמח אותי יותר מטלפונים של נשים שחוו ליווי של תלמידות בית הספר שלי, זו ההוכחה הכי טובה שאנחנו עובדים נכון.

אבל אני לא מפסיקה לחלום, והמטרה הבאה שלי היא להפוך את יילוד למרכז שייתן מענה לכל אישה בכל שלב במהלך ההיריון והלידה.

מרכז שיהיו בו הרופאים הכי מקצועיים, הפתרונות הכי יעילים והמגוון הכי גדול של שירותים עבור נשים בדרך לאימהות.

אז איך עובדת השיטה?

השיטה שלי מתבססת על נקודת מוצא אחת: אם אלוקים נתן לאישה את המתנה המופלאה הזו של להביא תינוק לעולם, הוא נתן גם דרך לאפשר לו להגיע בקלות.

אם זה לא קורה בקלות – זה אומר שמשהו תקוע. וכאן כל מה שצריך לעשות הוא לאבחן מה תקוע ולמה.

דוגמא 1:

צירים או דימומים במהלך ההריון אומרים שהתינוק מנסה לצאת.

למה הוא מנסה לצאת?

יש כמה סיבות שעלולות לגרום לעובר אי נוחות ואפילו להשפיע עליו פיזית:

דוגמא 2:

לידה שנתקעת ולא מתקדמת אומרת שהתינוק לא מצליח לצאת.

למה הוא לא מצליח לצאת?

כי הוא תקוע. משהו לא מאפשר לו להתקדם.

וברוב הפעמים ההפרעה היא מצד התינוק ולא מצד האמא.

בסופו של דבר כל הבעיות מתרכזות למקום אחד – התינוק לא ממוקם בתוך הגוף של אמא שלו כמו שצריך. זה מפריע לו והוא מציק לאמא כדי למשוך את תשומת ליבה ולומר לה: "אמא, לא נעים לי, תעשי משהו!"

אז מה עושים כשעולים על מקור הבעיה?

לכאן נכנס ארגז הכלים שלי, שהוא הלב של השיטה.

כלים שאספתי במשך שנים מקורסים שונים שלמדתי, משיטות טיפול שונות מרחבי העולם, והם כוללים קודם כל הבנה וידע רפואי כדי לזהות מה קורה מבחינה פיזיולוגית, ואחר כך כלים מעשיים – תרגילים, עיסויים ועוד ועוד דרכים לשחרר את התינוק ולהקל על האם.

חלק מהשיטה מתייחס גם למצב הרגשי של האם, שהרבה פעמים גם הוא פחות יציב, במיוחד כשההריון לא פשוט או כשהוא הגיע אחרי לידה לא פשוטה. והמצב הרגשי שלנו בהחלט משפיע, עלינו וגם על התינוק.

שימוש נכון בידע ובכלים שכוללת השיטה, אפשרו לי ולתלמידות שלי לסייע לאלפי נשים להמשיך בהריון שקט ולהגיע ללידה טבעית, מהירה, בטוחה ובריאה- בדיוק כמו שהתכוון אלוקים כשהוא ברא אותנו.

בית הספר "יילוד"

יילוד הוא בית הספר הראשון בישראל ל"אקספרט דולות" דולות מומחיות שמקבלות בו קודם כל ידע מקצועי רפואי ברמה גבוהה במיוחד, ידע שכמעט מכשיר אותן להיות רופאות בעצמן, ומאפשר להן לזהות ולאבחן מצבים רפואיים מיד כשהם קורים, כדי לדעת למנוע מצבי חירום.

בשלב השני הן מקבלות מגוון אדיר של כלים מעשיים שיסייעו להן לסייע ולהקל על כל אישה – גם במהלך ההריון וגם בלידה עצמה.

לעצור צירים או דימומים. לסייע לתינוק להתמקם לקראת לידה. לשחרר חסימות שמעכבות את הלידה ללא התערבות כירורגית ועוד.

כל תלמידה בבית הספר ילוד מקבלת גם כלים מעולם התרפיה כדי שהיא תוכל לזהות מצבים בהם הקושי הוא לא פיזי, להתמודד עם נשים שחוו טראומה ולהיות שם בשביל כל אישה גם בפן הרגשי.

5 דברים שאני מאמינה בהם והם ליבת הדרך שלי:

ידע מקצועי

בשיטה שלי הדגש הוא על מקורות רפואיים, אבחון מקצועי של אתגרים וכמובן – מאגר עצום של כלים וידע המאפשר מתן פתרונות מידיים.

מתחילים מהמקור

בשיטת "אסתר טבעון" האבחון הוא השלב הכי קריטי, כי ברגע שמזהים את מקור הכאב או הקושי, המעבר לשלב הפתרון הוא פשוט וקל.

גישה מקיפה

האמונה שלי היא שגם הפן הרגשי משפיע על מהלך הריון ולידה תקינים, ולכן אני מקפידה על התייחסות גם למצב הרגשי של כל אחת, מעבר למצב הפיזי.

אמא יודעת

האבחון הרפואי הוא חשוב, אבל אם האבחון טוען שהכל בסדר, והאמא מתעקשת שמשהו לא בסדר, אני מאמינה, מקשיבה ובודקת שוב.

התינוק במרכז

כל מהלך ההריון והלידה נועדו להביא לעולם תינוק בריא ושמח. לכן כל ההתייחסות לאתגרים המלווים את התהליך יהיו תוך שימת דגש על רווחתו של התינוק, בכל שלב.