זירוז לידה

לידה אמורה להתרחש במועדה, בתאריך המשוער. היא אמורה להיות תהליך מהיר וקצר, הרחם צריכה כמה צירים להוציא את העובר. אבל כשזה לא קורה, את בטוחה שככה זו את, את תמיד יולדת מאוחר, או הלידות שלך תמיד ארוכות. את המיתוס הזה אני רוצה לשבור. הריון עודף לא אמור להיות, ולידה ארוכה מעידה על בעיה שצריך לפתור אותה. השיטה הבטוחה והנכונה לזירוז לידה טבעי ללא התערבות פולשנית.

הגעת אמא לתאריך המיוחל, לתאריך הלידה המשוער. ואת מחכה וממתינה, עובר עוד יום, עברת את התאריך, את מסמנת וי על ביקור שוטף במעקב הריון עודף, כבר שתית שמן קיק לזירוז לידה, ועדיין, והלידה הגואלת לא הגיעה.

ואולי הלידות שלך תמיד ארוכות, תמיד קשות ומתישות, ועד הבכי הראשון של התינוק, את בוכה הרבה מאוד בדרך, ועוברת סבל מיותר שיכול להימנע עם מוּדעות ותהליך לידה נכון.

הלידה אמורה להיות קצרה ומהירה הרחם צריכה כמה צירים ולהוציא את התינוק. הנורמה הוא לידה קצרה הלא-נורמלי הוא לידה ארוכה. כן, גם בלידות ראשונות.

אישה שעברה את התאריך, יכולות להיות לכך שתי סיבות: או כי התאריך שלה לא מדוייק – היא בייצה מאוחר יותר, או שהתינוק שלה לא במנח נכון. עובר שמרגיש שהוא לא יכול לצאת, לא יוצא, ואז אישה עוברת את התאריך ומתחילה לחפש פתרונות לזירוז לידה.

בזירוז לידה טבעי, אנחנו בודקים את המנח של העובר ומצב האגן של האישה.

אם אנחנו מודעים לכך שישנם מצגים שונים שגורמת ללידה ארוכה שאינה מתקדמת, או הריון עודף, אנחנו יודעים לפתור את זה.

המצבים הדומיננטיים הם, מנחים לא נכונים של העובר, לדוגמה:

עובר עם יד על הראש,

עובר עם יד ורגל על הראש,

עובר שלא מצליח לרדת ולהתבסס באגן,

קיים גם מצב שבו אגן האישה אינו מאוזן, ולכן העובר אינו יכול לרדת לתעלת הלידה.

יכול להיות גם פן רגשי – חשש מהלידה או טראומה לא פתורה מלידה קודמת.

יכולה אישה להתחיל צירים, והם פוסקים. צירים שהפסיקו, מתסכלים מאוד, לפעמים הם יכולים להיות צירים גם מאוד כואבים, והיא לא תגיע לפתיחה רצויה, גם אם תעשה את כל הסגולות לזירוז לידה, וגם אם תקבל פיטוצין.

קיים גם מצב בלידה שבו האישה הגיעה להשראת לידה, כל התנאים מוכנים, אבל העובר לא מוכן, הראש לא יורד. הלידה לא מתקדמת. גם כאן, מתחיל הצוות לדבר על זירוז לידה, על התערבות, על פיטוצין.

קיימות כמובן סיבות רבות נוספות שאנחנו מפרטים אותן בקורס הכנה ללידה, וגם לומדים לפתור אותן בעצמינו.

העיקרון בהריון עודף או בלידה שלא מתקדמת, זהה, אם העובר לא מאוזן, או האימא לא מאוזנת, הלידה לא מתרחשת.

אישה יכולה לקחת שמן קיק, לנסות תרופות סבתא לזירוז לידה, להביא עליה צירים קשים וחזקים, ולידה ארוכה ארוכה שלא מתקדמת.

כשאני מזהה יולדת בלידה שלא מתקדמת, או כזו שעברה את התאריך בהריון עודף, אני יודעת שזירוז הלידה הנכון ביותר, הוא להביא את העובד לאיזון, לאזן את האמא ולזהות איפה הבעיה.

הייתה לי יולדת שהגיעה אליי בלידה שביעית. הלידות הקודמות היו כולן כ- 17 שעות, חלקן הגדול הסתיימו לבסוף בלידה מכשירנית עם וואקום. היא אמרה לי, ככה אני, עשויה מחומר אחר. לא יעזור לי כלום. ביקשתי ממנה להגיע לקורס הכנה ללידה, להבין איך הלידה עובדת, טיפלתי גם במנח העובר שלה, וליוויתי אותה בלידה. היא הגיעה עם פתיחה 4 ס"מ לבית החולים, אחרי חצי שעה זה קפץ לפתיחה של 7 ס"מ. בעלה אמר לי, זה לא יכול להיות, היא לא צורחת.

אמרתי לבעלה, זו אשתך, לא החלפתי אותה עם אף אחת אחרת J. תוך שעה וחצי מהרגע שהגענו לבית החולים היא ילדה תינוק בריא ומתוק.

איך זה קרה? עבדנו על מיקום העובר ואיזון הגוף, והתרגילים הפשוטים האלו גרמו לאישה ללדת במהירות ובקלות. בלי זירוז לידה חיצוני.

הייתה לי אישה נוספת, שהגיעה אליי עם היסטוריה של 4 לידות וואקום. אמרה לעצמה ככה אני, יולדת רק בוואקום.  בעלה ביקש ממנה להגיע אליי, היא לא האמינה, סיפרה לי שאיבדה אמון בכל השיטות והיא כבר לא מאמינה בשום דבר. רק וואקום יגרום לתינוק לצאת.

בבדיקה שעשיתי לה, התברר שמבנה האגן שלה אלכסוני מאוד, ובנוסף גם העובר היה עם יד ורגל על הראש. עבדתי איתה על תרגול נכון, היא הייתה גם בקורס הכנה ללידה, ולמדה בעצמה אילו תרגילים יזרזו לידה.

כשהתחילו הצירים, היא התקשרה אליי, תשאלתי אותה בקצרה, אמרתי לה שאני לא אספיק להגיע ללידה.

היא הגיעה לבית החולים, וילדה בקבלה תוך 2 דקות. כשהצוות תשאל אותה לאחר מכן, על הלידות הקודמות, היא סיפרה להם שיש לה היסטוריה של 4 לידות מכשירניות – וואקום. הם השתוממו, ועדכנו אותה שהיו חייבים לדעת את זה מראש, על מנת להיערך ללידת וואקום. ולא הבינו כיצד יתכן שהיא ילדה תוך 2 דקות.

חשוב לדעת, שאין כזה דבר הריון עודף, או לידה שלא מתקדמת. יש מנח נכון של עובר, ואם העובר במנח נכון, והאגן של האמא מאוזן, הלידה מתרחשת במהירות ובקלות. זהו זירוז לידה טבעי ונכון, שאמור להשרות לידה מהירה וקלה. ואת זה אנחנו לומדים בקורס הכנה ללידה, תרגילים שיגרמו לעובר שלך להיות במנח נכון, שיגרמו ללידה להיות מהירה ויעילה ולא להגיע לסיבוכים בלידה. בואו נעזור לעצמינו עם ההבנה של הטבע איך בורא העולם ברא אותנו.